توسط: تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

ویژگی‌های کارتن میوه صادراتی چیست و انواع آن کدام‌اند؟

تمام تولیدکنندگان و صادرکنندگان مطلع هستند که برای حضور موفق در بازار جهانی، باید به رقابت با رقبای خارجی با تمرکز ویژه بپردازند.

کیفیت بسته‌بندی محصولات صادراتی بسیار حیاتی است. بسته‌بندی باید کیفیت بالا، ظاهری جذاب و شکلی جذاب داشته باشد تا توانایی جلب نظر مصرف‌کنندگان خارجی را داشته باشد.

به‌ویژه برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات میوه، انتخاب کارتن و بسته‌بندی مناسب بسیار اهمیت دارد. اگر کارتن بسته‌بندی از کیفیت، رنگ، جنس مطلوب و ویژگی‌های دیگری برخوردار باشد، نه تنها می‌تواند نظر مصرف‌کنندگان را جلب کند بلکه باعث افزایش فروش و موفقیت در بازارهای جهانی شود. به همین دلیل، انتخاب یک کارتن یا جعبه بسته‌بندی با کیفیت و جذابیت به عنوان یک سرمایه‌گذاری در طولانی مدت در پیشرفت کسب و کار تبدیل می‌شود.

کارتن میوه صادراتی

کارتن میوه صادراتی متناسب با نوع میوه‌های بسته بندی

کارتن میوه ساده

کارتن میوه این نوع کارتن‌ها از ورق سه لایه ساخته شده‌اند و در دیواره‌های آن‌ها دستگیره‌هایی وجود دارد که برای نگه‌داری و جابه‌جایی آسان میوه‌ها استفاده می‌شود. این کارتن‌ها معمولا بدون چاپ و اطلاعات خاصی بر روی آنها دارند. همچنین، این نوع کارتن‌های میوه به‌طور عمده برای بسته‌بندی میوه‌ها به منظور حمل و نقل انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای افزایش استحکام و مقاومت آنها، از چسب و نوار استفاده می‌شود. این نوع کارتن‌های میوه معمولا در بازار داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و قیمت آنها نسبت به انواع دیگر کارتن‌های میوه کمتر است.

کارتن میوه

کارتن میوه درب و زیره

در این نوع از کارتن میوه یا جعبه میوه، معمولاً از لایه زیرین کارتن 5 لایه با مقاومت بالا استفاده می‌شود. همچنین، برای درب این نوع کارتن و جعبه میوه صادراتی، از ورق کارتن 3 لایه با رویه سفید و چاپ رنگی استفاده می‌شود. کارتن درب و زیره به صورت ردیفی و شانه‌ای طراحی شده‌اند.

دایکاتی تمام رنگی درب دار

این نوع کارتن میوه یا جعبه میوه از انواع کارتن‌های میوه لوکس صادراتی می‌باشد که دارای ظاهری فانتزی با چاپی عالی و تمام رنگ می‌باشد. همچنین، این کارتن میوه از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و در ابعاد کوچک و بزرگ قابل تولید می‌باشد.

در صنعت کارتن‌سازی، هر بسته‌بندی باید متناسب با محصول خود ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته باشد.

ویژگی‌های کارتن میوه صادراتی

ویژگی‌های کارتن میوه صادراتی

  1.  تنوع در طرح، رنگ، شکل، و ابعاد: کارتن میوه صادراتی برای جلب مشتریان باید دارای تنوع بالا در طرح‌ها، رنگ‌ها، شکل‌ها و ابعاد باشد.
  2. معرفی بهتر از برند و نشان تجاری: این نوع کارتن‌ها باید بتوانند برند و نشان تجاری محصول را به بهترین شکل ممکن معرفی کنند و ترویج محصول را تسهیل کنند.
  3. طراحی با کیفیت و استاندارد: کارتن میوه صادراتی باید دارای طراحی با کیفیت و استاندارد باشد تا به چشم مشتریان بیفتد.
  4. حمل آسان: برای محصولاتی که باید در فرآیند جابجایی طولانی مدت شرکت کنند، کارتن میوه باید دارای طراحی حمل آسان باشد.
  5. محافظت از محصول: این نوع کارتن‌ها باید محصول را در برابر عوامل مختلف محیطی مانند رطوبت، باران، نور، دما و عوامل شیمیایی در فصل‌های مختلف سال محافظت کنند.
  6. قابلیت انبارکردن منظم: کارتن میوه صادراتی باید امکان انبارکردن منظم و استحکام بالا را فراهم کند.
  7. دید بهتر از محصول: این کارتن‌ها باید امکان دید بهتر از میوه‌های داخل بسته بندی و آسان بودن چینش میوه‌ها در جعبه یا کارتن مقوایی را فراهم کنند.
  8. سبک بودن وزن: برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل، کارتن میوه صادراتی باید سبک وزن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید