توسط: تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

تعریف کارتن در صنعت کارتن سازی :

کارتن نوعی محصول سلولزی است که معمولا از اتصال ۳ یا۵ ورق کاغذ ساخته می شود، کارتن یکی از متداول ترین روشها برای بسته بندی کالا می باشد.

کارتن عادی

کارتن معمولی چیست؟

کارتن معمولی یا کارتن آمریکایی یکی از متداول ترین و کاربردی ترین مدل‌های جعبه می ‌باشد. در کارتن معمولی دو درب بیرونی آن نصف طول دو درب دیگر آن می ‌باشد. در واقع این کارتن دارای چهار درب در سطح بالا و چهار درب در سطح پایین خود می باشد. همچنین تولید این نوع کارتن به وسیله ماشین های دارای یونیت چاقو و چاک زن انجام می شود.

کارتن عادی

نگاهی عمیق تر به کارتن های معمولی

به این نوع کارتن ها، کارتن مادر هم گفته می شود که بوسیله دستگاه های برش و چاک زن تبدیل به کارتن می شوند. در کارتن معمولی هر چهار درب هم اندازه است و هنگام بسته شدن همه درب ها در مرکز کارتن قرار می ‌گیرند. کارتن معمولی در بین انواع کارتن ها دارای استفاده بیشتری بوده و در اندازه ها و طول و عرض و ارتفاع های مختلفی تولید می شود.

همانطور که قبلا بیان شد این نوع کارتن در دو سطح بالا و پایین دارای چهار لبه است که با روی هم قرار دادن این لبه درب کارتن بسته شده و باعث حفاظت از محصولی که داخل آن است، می شود. کارتن معمولی برای بسته بندی و نگهداری از تمام اجناس و کالاها کاربرد دارد.

نگاهی عمیق تر به کارتن های معمولی

تفاوت کارتن معمولی با سایر کارتن ها

به بعضی از بسته بندیها که شکل هندسی در آنها از اهمیت کمتری برخوردار است به ساده ترین حالت تولید میشود. این کارتنها را کارتن معمولی یا کارتن چاک و برش اطلاق می کنند. اغلب اوقات کارتن های مادر از نوع کارتن معمولی می باشند چرا که محصولات ابتدا در کارتن های کوچک تر بسته بندهای مناسب میشوند و سپس تعدادی از آنها در کارتن بزرگتر که کارتن مادر گفته میشود بعنوان بسته بندی ثانویه قرارمی گیرند و عموما محصول قبل عرضهاز کارتنهای مادر خارج شد است.

کارتن عادی

به دیگر سخن، کارتن معمولی ساده ترین و ابتدایی ترین کارتن در صنعت میباشد و مشخصا از کیفیت ظاهری کمتری نسبت به سایر کارتن ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید